16 kwietnia 2024
Chicago 12, Melborne City, USA
Motoryzacja

Transport motocykla kurierem – czy to dobry wybór?

Posiadanie motocykla to świetna sprawa. Nie dość, że można poczuć prawdziwy zew wolności na drodze, to w dodatku jest to przeważnie prawdziwa pasja, która zostaje w człowieku na lata. Zawsze dobrze jest wskoczyć na motocykl po ciężkim dniu i przejechać się przez choćby krótki czas. Czasami zdarza się, że trzeba wysłać motocykl kurierem, bo chcemy go sprzedać, kupić bądź wysłać do naprawy. Jest to ważna kwestia, ponieważ chcielibyśmy, żeby wszystko udało się w 100% i dotarł on bez żadnej szkody. Postanowiliśmy skupić się nad rozwiązaniem wysłania go kurierem, by dowiedzieć się, czy jest to dobry wybór.

Transport kurierem jest bezpieczny

Mając jakiekolwiek obawy na temat tego, czy firma transportowa w bezpieczny sposób dostarczy motocykl z miejsca na miejsce, odpowiadamy – tak, nie ma żadnych obaw. Czasami jest to jedyne możliwe rozwiązanie, ponieważ podmiot, który ma go otrzymać mieszka na drugim końcu naszego kraju bądź zagranicą. Wracając jednak do wątku bezpieczeństwa, to trzeba powiedzieć, że jest on dokładnie zabezpieczony, umieszczony na palecie, by mógł w bezpieczny sposób dotrzeć na wskazane miejsce. Istotne jest to, aby taki motocykl był otoczony w najważniejszych elementach różnymi przedmiotami go zabezpieczającymi – styropianem, foliami bąbelkowymi czy strechem.

Nie ma żadnego zagrożenia, że transport motocykla poprzez firmę kurierską będzie jakimkolwiek problemem. Być może w przeszłości zdarzyło się komuś, że miał taki problem, natomiast jest to wyjątek, który zdecydowanie nie potwierdza reguły. Na pewno taką wysyłkę warto zaplanować wcześniej, by mieć komfort przygotowania motocykla do wysyłki i najlepiej polecić to rozwiązanie doświadczonej firmie.

Transport motocykla nie jest tani

Nie będziemy was oszukiwać mówiąc, że transport takiego motocykla jest tanim rozwiązaniem. O ile przyzwyczailiśmy się, że koszt wysłania czegokolwiek kurierem bądź opłaty za taką usługę to maksymalnie 20 zł, to jednak w tym przypadku będzie trzeba zapłacić znacznie drożej. Przyjęło się, że koszt takiego transportu to około 1,5-2 zł za kilometr. Może się więc okazać, że w przypadku trasy 500 km, będzie trzeba zapłacić koło 1000 zł, aczkolwiek tutaj można trafić na okazję i zapłacić odrobinę mniej.

Warto zatem cały czas przeglądać oferty, by ostatecznie wybrać tą, która będzie najlepsze. Tak jak mówimy, nie jest to tanie rozwiązanie, ale jak najbardziej warto z niego skorzystać, by po prostu przewieźć motor tam, gdzie trzeba.

Motocykl można wysłać wszędzie

Dużą zaletą firm kurierskich jest to, że taki motocykl można wysłać wszędzie. Oczywiście, czym dalej, tym koszt będzie większy, natomiast nie zmienia to faktu, że nie każdy dysponuje możliwościami przewiezienia motocykla na własną rękę. Dlatego właśnie firmy kurierskie służą swoimi usługami i jak najbardziej warto z nich skorzystać. Jest to bezpieczne, szybkie, to w dodatku dostarczenie motocykla jest łatwe, chociaż należy pamiętać o tym, żeby dokładnie zabezpieczyć i przygotować motocykl do wysłania.

Zostaw komentarz o tym

  • Jakość
  • Cena
  • Wsparcie

PLUSY

+
Dodaj pole

MINUSY

+
Dodaj pole
Wybierz Obraz
Wybierz Wideo
X