13 lipca 2024
Chicago 12, Melborne City, USA
Rodzina

Pobudź kreatywne myślenie swoich dzieci z zestawem slime

Zabawki dla dzieci dzielą się na dwie grupy: takie, które zajmą dzieciom czas bezproduktywnie (gry na telefonie, konsola, zabawa samochodzikami) lub zabawki kreatywne, które rozwijają myślenie, kreatywność, zdolności psychiczne i fizyczne. To właśnie do tej drugiej grupy należą zestawy slime.  

Czym jest zestaw slime?

Slime to zabawka, która nie ma stałej formy. Jest to piasek kinetyczny, z którego dziecko może tworzyć własne zabawki, wykonywać zadania czy po prostu bawić się lepką masą. Pozytywnie wpływa to zarówno na mięśnie rąk i rozwój zdolności manualnych, ale także na rozwój psychiczny a dla rodziców pomaga poznać własne dziecko. To, co dziecko lepi z tego typu zabawek może o nim wiele powiedzieć. Dodatkowo wykonywanie przez nie zadań, tworzenie kształtów czy nasuwanie skojarzeń świetnie rozwija kreatywność dziecka. 

Zestawy do robienia slime również rozwijają w dzieciach obowiązkowość i dążenie do wyznaczonego celu. By otrzymać wymarzoną zabawkę lub wykonać slime potrzebne będzie samodzielne jego przygotowanie za pomocą aktywatora czy kulek do slime. 

Nie zapominaj o swoich pociechach

Jeśli chciałbyś/chciałabyś aby dziecko zajęło się zabawą dłuższy czas, jednak w sposób bezpieczny i rozwijający to właśnie zestawy slime będą najlepszym pomysłem na to. Niestety wielu rodziców mając natłok obowiązków daje dzieciom telefon do grania lub włącza bajki w telewizorze. Również te opcje działają i dziecko zajmie się sobą, jednak jest to w formie długotrwałej nieprawidłowe podejście, bo dziecko nie tylko się nie rozwija, ale często cofa się w rozwoju. Zaczynają się problemy z wyciszeniem dziecka, brakiem mówienia o sobie i swoich problemach, wycofaniem społecznym i uzależnieniem.  

Zestawy slime jak np. zestaw slime santa to zaś świetna zabawa, która również często zajmuje dzieciom mnóstwo czasu i nie nudzi się jak inne zabawki z prostego powodu – zestawy slime mogą przyjmować wiele form i kolorów. Można z nich tworzyć praktycznie dowolne kształty, zabawy i formy. Dziecko może zarówno wykonywać prośby rodzica, bawić się w skojarzenia czy pracować nad własnymi, wymyślonymi kształtami. 

Zabawa i nauka

Wielu rodziców w odpowiednim czasie również rozszerza zabawę o naukę. Zestawy slime idealnie nadadzą się do nauki liczenia, kształtów czy figur geometrycznych. Dla dziecka nie ma przystępniejszej formy nauki niż zabawa i często nawet nie zda sobie sprawy, że uczy się liczyć. Dla dziecka będzie do ogromna frajda, kiedy z jednej masy poprosisz, by stworzyło 4 równe figury lub 2 większe i 2 mniejsze. Możesz również wprowadzić standardową naukę liczenia do 10 lub dodawanie i odejmowanie. Przy tym może być naprawdę wiele śmiechu – pamiętaj, nie oczekuj, że dziecko będzie wszystko wykonywało od razu poprawnie – daj mu czas na popełnianie błędów i naukę traktuj luźno ze śmiechem zupełnie bezstresowo. Dodatkowo możesz poprosić dziecko o utworzenie koła, kwadratu, trójkąta czy innych prostych kształtów. Dzięki masie slime dziecko w późniejszym czasie nie będzie miało również problemów z myśleniem abstrakcyjnym co bardzo przyda się w edukacji szkolnej. 

Zostaw komentarz o tym

  • Jakość
  • Cena
  • Wsparcie

PLUSY

+
Dodaj pole

MINUSY

+
Dodaj pole
Wybierz Obraz
Wybierz Wideo
X