19 czerwca 2024
Chicago 12, Melborne City, USA
Motoryzacja

Jakie są najpopularniejsze kolory samochodów?

Kolor samochodu to drugi czynnik, jeśli chodzi o wybór modelu samochodu. Jednak większość klientów kupując samochód woli wybrać auto w lepszym stanie technicznym niż przywiązywać wagę do koloru. Z kolei dla 10% osób chcących kupić samochód, to kolor ma ogromne znaczenie. Może dziwna sytuacja i może zdziwić, ale większą wagę do koloru przywiązują mężczyźni niż kobiety.

Jaki kolor samochodu wybierają kobiety i mężczyźni?

O gustach się nie dyskutuje, to już wiemy ale dla większości ma on jednak kluczowe znaczenie. Mimo, ze kobiety wybierają kolory ubrań jaskrawe w samochodach są zgodne z mężczyznami i stawiały, że neutralne kolory są bardziej praktyczne. Kobiety jak i mężczyźni jednogłośnie postawili na biel i czerń.

Może wybrać kolor pod kątem bezpieczeństwa?

A właśnie kolor bardzo dobrze oddziałuje na bezpieczeństwo. Im bardziej intensywny tym my bardziej widoczni na drodze. Kolor samochodu może uchronić przed wypadkiem i kierowcy stawiają na kolory bardziej widoczne 
takie jak:

-czerwony,
-żółte,
-pomarańczowe.

Topowa dziesiątka najpopularniejszych kolorów samochodu:

10. Inne 1%
9. Żółty, złoty 1%
8. Zielony 1%
7. Brązowy, beż 4%
6. Czerwony 8%
5. Niebieski  9%
4. Szary 13%,
3. Srebrny 16%
2. Czarny 23%
1. Biel 25%

Bez wątpienia Polacy wybrali kolor biały najmodniejszym kolorem w zeszłym roku. Najbardziej cieszył się przy kupnie samochodu ale i również zaraz za bielą dużą wagę odgrywał kolor czarny i srebrny. Są to kolory bardziej praktyczne tzn. ze nie widać aż tak na nich brudu niż w przypadku koloru białego. Czarny nigdy nie wyjdzie z mody, czarny to elegancja, budzi skojarzenie luksusu i pasuje każdemu autu.

Moda motoryzacji ma swoje prawa i na całym świecie króluje jeden kolor i jest nim biały. Z pewnością długo zostanie numerem jeden w tym rankingu.

Zostaw komentarz o tym

  • Jakość
  • Cena
  • Wsparcie

PLUSY

+
Dodaj pole

MINUSY

+
Dodaj pole
Wybierz Obraz
Wybierz Wideo
X