Pomysły często wpadają nam do głowy poprzez szereg powiązanych ze sobą zdarzeń i myśli, których początek ma miejsce z powodu konkretnej potrzeby lub działania. Większość z nich składa się z mniejszych kawałków, które, jak to często się mówi „wskakują na miejsce” jak puzzle, aż w końcu cały pomysł się ułoży, co czasami jest najbardziej nietypowe i nieoczekiwane.
Kreatywność i produktywność to dwa ważne składniki, które prowadzą do pomysłów. Rozwijając owe cechy, można doprowadzić do większej ilości do jakości pomysłów, co ma ogromne znaczenie dla osób, których praca tego wymaga, albo po prostu w życiu do rozwiązywania problemów.
Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne w tym procesie:
Spodziewaj się pomysłów!
Zasadniczo oznacza to, że powinieneś być otwarty na jak najwięcej procesów myślowych i analizować różne rzeczy pod kątem powiązania ich z czymś, nad czym się zastanawiasz. Na przykład- gdy oglądasz film, analizuj, jak jego bohater mógłby rozwiązać twój problem. To ćwiczenie budzi kreatywność.
Nie lekceważ prostoty
Bez względu na to, jak trywialny lub głupi pomysł wydaje się, powinien on zasługiwać na pewien poziom eksploracji. Otwartość na nowe doświadczenia pomaga również poszerzyć swój sposób myślenia. Różne sytuacje często niosą ze sobą różne wyzwania, które mogą ostatecznie stać się płytą rezonansową dla nowych pomysłów do zbadania.
Wyrób w sobie nawyk zapisywania na papierze początków pomysłów, zanim zostaną utracone przez inne rozproszenia.
Często najlepsze pomysły po prostu pojawiają się w procesie myślowym, kiedy najmniej się tego spodziewasz, a uchwycenie tych pomysłów na papierze, zanim zostaną utracone, pomaga w dalszym rozważaniu koncepcji w późniejszym czasie, bardziej wolnym i skoncentrowanym na myślach.
Mów do siebie: Kocham swoje pomysły, mam ich coraz więcej!
Bycie wdzięcznym za pomysły pozwala umysłowi na zaakceptowanie pozytywnego i twórczego wzmocnienia, które działa, aby zachować czujność umysłu, aby zawsze był wypatrywany i odkrywał. To zachęca umysł do łatwego tworzenia coraz większej liczby pomysłów.
Wykorzystaj swój czas snu, aby wygenerować pomysły
Niektórzy badacze naukowi doszli do wniosku, że istnieje pewien związek między kreatywnością a snem tajemniczym, jak mogłoby się wydawać. Badania wykazały, że sen sprzyja kreatywności i odwrotnie, z prostych powodów, że sen faktycznie ładuje, uzupełnia i defragmentuje mózg.
W tym momencie wkład i doświadczenia jednostki są sortowane, porządkowane, przetwarzane i przestawiane w celu utworzenia nowych połączeń i skojarzeń, które z kolei mogą ustąpić miejsca nowym pomysłom. Tak więc wykorzystanie czasu snu do generowania pomysłów może nie wydawać się tak absurdalne, jak się wydaje.
Oto kilka pomysłów, które były wykorzystywane z biegiem czasu do generowania przychodów, które niekoniecznie potrzebowały „przebudzenia”, aby pomyślnie funkcjonować.
Zaprojektowanie i stworzenie narzędzia, które zachęca masy do korzystania z niego konsekwentnie i nieprzerwanie, przyniesie pożądane dochody bez konieczności aktywnego promowania wspomnianego przedmiotu.
W ten sposób idea realizowana samodzielnie generowała własny dochód. Stworzenie internetowej witryny e-commerce, która działa przez całą dobę, to również kolejny pomysł, który przynosi nieustanny dochód.
Zaprojektowanie dobrego miejsca na bloga, w którym inni będą zainteresowani tagowaniem swoich reklam, również będzie generować przychody bez konieczności „pracy” na to. Zwiększa to również ruch w witrynie, co z kolei przekłada się również na wzrost przychodów.
Często sny i pomysły generowane podczas snu są błędnie odrzucane jako absurdalnie niemożliwe. Dalsze badanie możliwości, jakie może to pociągać za sobą, może okazać się, że te idee są rzeczywiście całkiem przydatne.
Najczęściej te pomysły składają się z ukrytych obrazów, motywów lub emocji, które w końcu mogą stać się trampoliną dla wspaniałych i innowacyjnych pomysłów. Wyrobienie nawyku natychmiastowego rejestrowania tych snów jest również kolejnym zachęcanym czynnikiem, ponieważ większość snów jest prawie zawsze natychmiast zapominana, gdy zaczyna się rzeczywistość codziennych rutyn.
Zostaw komentarz o tym