13 lipca 2024
Chicago 12, Melborne City, USA
Dom

Czym są balie ogrodowe?

Balia ogrodowa kojarzy się z wielkim wiadrem, które umożliwia kąpiel. Jej wygląd jest może delikatnie toporny, wręcz surowy, jednak ma ona masę zalet i jest świetnym elementem uzupełniającym nasze domowe SPA. To znany sposób już od tysięcy lat, który jak najbardziej cały czas warto stosować. Chcąc się o niej dowiedzieć odrobinę więcej, zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Balie ogrodowe – świetny sposób na zadbanie o swoje zdrowie

Jest wiele sposób, które sprawiają, że można się dopieścić i w większym stopniu zadbać o swój stan zdrowia. Są to sauny, wiadra czy też właśnie balie ogrodowe, która jest w pewnym sensie takim domowym jacuzzi, ale bez bąbelków. Trzeba zaznaczyć, że woda, która się w niej znajduje musi być wcześniej podgrzana do wysokiej temperatury, aby wszelkie właściwości mogły się ukazać na naszych oczach.

Decyzja o zakupie balii ogrodowej jest bardzo dobra, ponieważ sprawia, że można zadbać o swoje zdrowie w postaci pozbycia się bólu pleców, narządów ruchu czy też poprawia krążenie. Oczywiście, balia może być też elementem integracyjnym, tak samo jak ma to miejsce w przypadku sauny. Zmieści się w niej tyle osób, że bez problemu będzie można w niej spędzić wiele minut i cieszyć się towarzystwem najbliższych osób. To nic innego jak sauna japońska, która została stworzona z drewna, które często pochodzi z krajów skandynawskich. 

Taka kąpiel jest idealna szczególnie w okresie zimowym, gdy staramy się robić wszystko, by wzmocnić własny organizm w walce z zewnętrznymi wirusami oraz bakteriami. Często pojawiają się pytania dotyczące tego, czy trzeba ją impregnować. Odpowiadamy, że nie, ponieważ jest to materiał niewymagający impregnacji, a dodatkowo jest w pełni bezpieczny. Nie pojawiają się na nim żadne bakterie, ponieważ zostały one usunięte w procesie wygrzewania. 

Balie ogrodowe – czy można ją stworzyć na własną rękę?

Oczywiście, że można. Nie polecamy jednak tego rozwiązania z prostego powodu – jest to dość skomplikowane technologicznie. Woda jest uzupełniana za pomocą pieca umieszczonego na zewnątrz i już sam sposób montażu sprawia, że nie jest to sposób dla każdego konstruktora, który byłby prosty. Najlepszym rozwiązaniem jest jej zakup, chociaż tutaj trzeba powiedzieć, że cena do najmniejszych nie należy, bo mówimy mniej więcej o cenie ok. 15 tys. zł. Najważniejsze jest jednak to, żeby cieszyć się obecnością swoją oraz bliskich w balii, bo jak podkreślaliśmy, jest to idealna okazja do integracji z bliskimi, bez względu na porę roku.

Balie ogrodowe to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie, jeżeli dysponujemy kawałkiem terenu, na którym można ją postawić. Warto korzystać z takich kąpieli niezależnie od wieku, bo problemy ze zdrowiem, a szczególnie kręgosłupem i krążeniem dotyczą coraz to młodszego pokolenia. Są proste w montażu, nie zajmują wiele miejsca i można już w niektórych ogrodach je zobaczyć. W pewnym sensie jest to takie drewniane i bardziej mobilne jaccuzi, które tak jak wspominaliśmy na początku, nie daje żadnych bąbelków. Sklep z baliami do ogrodu oferuje szeroki wybór produktów, gdzie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Zostaw komentarz o tym

  • Jakość
  • Cena
  • Wsparcie

PLUSY

+
Dodaj pole

MINUSY

+
Dodaj pole
Wybierz Obraz
Wybierz Wideo
X