19 czerwca 2024
Chicago 12, Melborne City, USA
Podróże

3 propozycje na atrakcyjny weekend poza domem!

Chcąc odpocząć od pracy i codziennych obowiązków warto wybrać się choć na chwilę w inne otoczenie. Świetnym wyborem są miejsca oferujące bliskość natury i relaksujące formy odpoczynku. Niekiedy wystarczy weekendowy wypad w góry, czy nad jezioro, by oddać się chwilom zapomnienia i oderwać od codzienności.

Oto 3 propozycje miejsc, które gwarantują atrakcyjny weekend! 

Szlakiem Gór Stołowych…

Góry Stołowe to pasmo w Sudetach, zlokalizowane są w województwie dolnośląskim, niedaleko Kłodzka. Zapewniają wyjątkowo, atrakcyjne wrażenia, a wszystko dzięki ich unikalności i naturalnym walorom. To właściwie tajemnicze, wręcz magiczne, skalne labirynty i ich fantazyjne formacje. Zdecydowanie majówkę 2021, uświetni spacer pomiędzy Błędnymi Skałami, czyli plątaniną różnych, ciasnych, wąskich korytarzy i zaułków. Przygodę w Górach Stołowych, zwieńczy zdobycie ich najwyższego szczytu, czyli Szczelińca Wielkiego. 

Wycisz się nad Jeziorem Rajgrodzkim! 

Błogi spokój i piękne widoki, czyli wszystko co jest potrzebne, by maksymalnie odpocząć w majówkę, znajduje się nad Jeziorem Rajgrodzkim. Zlokalizowane jest ono na terenie Pojezierza Ełckiego, częściowo w województwie podlaskim, a częściowo warmińsko-mazurskim. Choć maj, będzie zbyt wczesną porą na kąpiel w jeziorze, to piknik na miejskiej plaży z pięknym widokiem, na pewno będzie niezapomniany. Kiedy, będziemy już mieć dość słodkiego lenistwa, z tego miejsca możemy szybko przemieścić się do Biebrzańskiego Parku Narodowego, który wiosną zachwyca rozkwitającą przyrodą. Tutaj zdecydowanie można czas spędzić aktywnie! Liczne szlaki do wędrówek pieszych i rowerowych, zapewnią atrakcyjną rekreację. 

Relaks w Uzdrowisku termalnym Uniejów!

Jeden z największych kompleksów termalno-basenowych Uniejów, znajduje się w województwie łódzkim. Do dyspozycji znajdziemy tu otwarte i kryte baseny rekreacyjno-lecznicze, w których do kąpieli wykorzystywana jest termalna, mineralna woda lecznicza. Poza tym są tu również sauny, komora śnieżna, bar wodny, kręgielnia i sala balowa. Krótko ujmując to miejsce idealne na majówkę, ponieważ zapewnia jednocześnie błogi relaks i doskonałą zabawę. Po atrakcyjnych kąpielach, można zwiedzić XIV-wieczny gotycki zamek arcybiskupów gnieźnieńskich, który znajduje się w okolicy. 

Zostaw komentarz o tym

  • Jakość
  • Cena
  • Wsparcie

PLUSY

+
Dodaj pole

MINUSY

+
Dodaj pole
Wybierz Obraz
Wybierz Wideo
X